Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Fizykoterapia


 

Ultradźwięki

 

Zabieg ten polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej, w celu uzyskania efektów terapeutycznych, przede wszystkim efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych, poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych działaniami termicznymi.

 

 Laser punktowy

 

Stosowany w fizjoterapii ze względu na działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przyspieszające regenerację tkanek i usprawniające mikrokrążenie. Napromieniowuje się powierzchnię skóry lub konkretne miejsca, odpowiadające punktom wyzwalającym np. ból przy ucisku.

 

 

Magnetoterapia (pole magnetyczne)

 

Jest jedną z najbardziej popularnych metod fizykoterapeutycznych, która wspomaga leczenie wielu schorzeń. Łagodzi dolegliwości bólowe oraz przyspiesza proces gojenia. Oddziaływanie pola magnetycznego sprowadza się do przenikania przez organizm, powodując zmianę funkcji biologicznych tkanek, co w efekcie prowadzi do mobilizacji procesów regeneracyjnych i odpornościowych.

 

 

Lampa sollux

 

Wykorzystywana do wykonywania zabiegów z zakresu światłolecznictwa i ciepłolecznictwa, znajduje szerokie zastosowanie w fizykoterapii. To urządzenie elektryczne, emitujące promieniowanie krótkie - widzialne (białe) i podczerwone (IR). W zabiegach wykorzystywane jest działanie promieniowania podczerwonego. Dzięki oddziaływaniu promieni podczerwonych na tkanki lampa posiada właściwości zdrowotne i biostymulacyjne.

 

Filtr czerwony

 

Przepuszcza promienie czerwone widzialne i podczerwone. Stosuje się go w stanach zapalnych tkanek miękkich w celu przyspieszenia resorpcji wysięków, w uszkodzeniach skóry i źle gojących się ranach, w mięśniobólach, a także w celu rozluźnienia mięśni przed zabiegiem kinezyterapii i masażami.

 

Filtr niebieski

 

Przepuszcza promienie niebieskie, natomiast ogranicza podczerwone (cieplne). Promienie przepuszczalne przez ten filtr wykazują działanie przeciwbólowe i uspakajające oraz powodują obkurczanie naczyń krwionośnych. Filtr niebieski stosuje się w nerwobólach, stanach pourazowych, odmrożeniach, przeczulicy i zaburzeniach naczynioruchowych.

 

 

Elektroterapia

 

Jest obszerną dziedziną fizjoterapii, w której przepływ prądu przez ciało pacjenta traktowany jest jako leczniczy bodziec. Dzięki temu można poprawić ukrwienie, złagodzić napięcie mięśniowe i bóle oraz przyspieszyć proces wchłaniania się obrzęków. W zabiegach wchodzących w zakres elektroterapii wykorzystuje się prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe (małej i średniej częstotliwości).
Elektroterapia jest dziedziną, która obejmuje takie zabiegi jak:

 

 

TENS
Istotą tego zabiegu jest miejscowe ukrwienie tkanek, dzięki czemu możliwe jest ich lepsze odżywienie. W efekcie dochodzi do szybszego usuwania produktów przemiany materii oraz łagodzenia procesów zapalnych. Prądy wykazują także silne działanie przeciwbólowe.

 

 

Galwanizacja


Jest to metoda, której istotą jest przepływ prądu stałego między dwoma elektrodami. Zabieg może działać przeciwbólowo lub pobudzająco – w zależności od tego, jak elektrody zostaną ułożone.

 

Prądy diadynamiczne (DD)


Zabieg z wykorzystanie DD wykorzystuje kilka rodzajów prądów, które wyróżniają się charakterystycznym przebiegiem fali i zakresem działania. Niektóre prądy wykazują działanie przeciwbólowe (DF, MF, LP), pobudzające receptory skórne (CP), powodujące silne skurcze mięśni szkieletowych (RS), stymulujących mięśnie zdrowe lub nieznacznie uszkodzone (MM).

 

Jonoforeza


To zabieg pozwalający na czynne wprowadzanie leków do organizmu z pominięciem układu pokarmowego. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie szybszego efektu terapeutycznego leków.