Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Drenaż limfatyczny ręczny


 

Drenaż limfatyczny jest formą masażu, który ma na celu stymulowanie i poprawienie krążenia płynów w układzie limfatycznym organizmu. Układ limfatyczny odprowadza nadmiar płynów z przestrzeni wokół tkanek i transportuje limfę do węzłów limfatycznych, które go filtrują i usuwają produkty przemiany materii, szkodliwe komórki, bakterie i toksyny.

 

Ręczny drenaż limfatyczny polega na stymulacji układu limfatycznego poprzez zastosowanie określonych technik i specjalistycznych ruchów, powodujących przepchanie limfy. Limfa jest jasnym wodnistym płynem, który zawiera min: białka i elektrolity. Pochodzi ona z krwi i oczyszcza tkanki organizmu. Znajdują się w niej limfocyty, które wchodzą w skład układu odpornościowego. Drenaż limfatyczny jest dziś jedną z podstawowych metod manualnego – czyli wykonywanego ręcznie masażu - wykorzystywaną w rehabilitacji, lecznictwie oraz odnowie biologicznej.

 

 

Dla kogo jest przeznaczony ten rodzaj masażu?

 

 

Masaż ten jest idealny dla osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia, a w szczególności dla tych, którzy doświadczają opuchlizny nóg.

 

 

Jakie korzyści przyniesie drenaż limfatyczny?

 

 

  • zlikwiduje uczucie ciężkich nóg oraz opuchliznę
  • istotnie zredukuje tkankę tłuszczową i cellulit
  • po zabiegu skóra będzie jędrna, zadbana i wyraźnie zdrowsza
  • odblokuje układ limfatyczny
  • przyspieszy rehabilitację pourazową